Randevu

İFA LIFE DİYALİZ MERKEZİ

İLETİŞİM: 0282 673 23 46 - 47

Biz Kimiz?

253.551 nüfuslu Çorlu ilçemizde faaliyet gösteren tek özel diyaliz merkezinin kapanması nedeni ile diyaliz hizmeti sektöründe oluşan boşluğu doldurmak ve hasta mağduriyetini gidermek amacı ile İfa Otomotiv ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti’ ne ait olan Kazimiye Mah. Cahit Sıtkı Tarancı Cad. No:7 Çorlu adresinde binamızda gerekli tadilat ve tefrişatlar yapılarak günümüz teknolojisine ve eviniz konforuna uygun donanıma sahip İfa Life Diyaliz Merkezi olarakKaliteli Diyalizin Yeni Yüzü sloganı ile 03.04.2017 tarihinden itibaren Çorlu ve çevresindeki diyaliz hastalarına hizmet vermek amacıyla Çorlu’da faaliyet vermeye başladık.

Misyonuz

Hastaya ve hasta yakınlarına saygılı olmak. Hasta haklarının yanı sıra çalışan güvenliğini önemsemektir. Hastaların yeni yaşamlarına yardımcı olmak, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerini önceden öngörmek ve tedavi etmektir. İnsana saygı duyan, hastalarının en modern teknoloji ve dünya kalitesinde verilen sağlık hizmetini hak ettiğine inanarak, hasta ve hasta yakınlarının güven içerisinde tedavilerini devam ettirecekleri rahat, huzurlu ve konforlu bir sağlık merkezi olmaktır.

Vizyonumuz

Çağdaş yönetim sistemi, hastalara gösterilen ilgi ve teknolojisi ile örnek gösterilen bir merkez olmaktır. İfa Life olarak hasta ve hasta yakınlarına hijyenik, modern, insana saygılı ve bilimsel sağlık hizmetleri sağlayacağımızın sözünü veriyoruz.

Kazimiye Mah. Cahit Sıtkı Tarancı Cad. No:7 Çorlu adresinde Özel İfa Life Diyaliz Merkezi olarak 03.04.2017 tarihinde hasta kabulüne başlamıştır.İleride doğabilecek ihtiyaç da göz önüne alınarak 24+1 cihaz konumlanacak şekilde planlanmış olup gerekli düzenlemeler yapılmıştır. 2017 model BraunDialog marka Hemodiyaliz cihazları ve deneyimli kadrosu ile hizmet vermektedir. Diyaliz Merkezi Girişimci Burkay ÇELEBİOĞLU, Mesul Müdür ve Hemodiyaliz Hekimi Dr. Murat KARADENİZ, Sorumlu Uzman Hekimi Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Serkan KAHRAMAN, Sorumlu hemşire ve deneyimli hemşireler, Diyetisyen, İdari ve Pazarlama Müdürü, 1 Biyomedikal Teknisyeni, 1 Tıbbi Sekreter, 1 Aşçı, 3 Şoför ve 6 temizlik personeli kadrosu ile hizmet vermektedir. Diyaliz Merkezimizde Aylık ortalama hasta sayısının 100, aylık ortalama seans sayısının ise 1300 olması beklenmektedir. Açılan Diyaliz Merkezi için 24+1 cihazlık Seroloji Negatif, ayrıca 1 Hepatit B ve 1 Hepatit C hasta için ayrı iki oda ile birlikte;
• Doktor odası
• Acil Müdahale odası
• Başhemşire odası
• Bay ve Bayan soyunma odaları
• Yönetim odası
• Diyetisyen ve Psikolog Odası
• İbadethane
• Su sistemi odası
• Depo ve Hasta bekleme alanları oluşturulmuştur.
Her hastanın Diyaliz seansı esnasında konforuna yönelik olarak
• Tv üniteleri ve bekleme odasında geniş ekran TV üniteleri
• Bekleme koltukları
• Yemek masaları
• Çalışma masaları bulunmaktadır.
Özel İfa Life Diyaliz Merkezi Mesul Müdürü Dr. Murat KARADENİZ;
“Sağlığımız, maalesef kaybedene kadar kıymetini bilemediğimiz en değerli hazinemizdir. Sağlıklı bir hayat sürebilmemiz için vücudumuzdaki her bir organımızın çalışması gerekmektedir.

Böbreklerimizde sağlığımızı belirleyen en önemli organlarımızdandır. Böbreklerimiz vücudumuzda hayatımızı idame ettirebilmemiz için ortaya konan faaliyetler sonucu açığa çıkan kandaki bir takım zararlı maddelerin (üre, kreatinin vb.) fazla suyun vücudumuzdan uzaklaştırılmasını ve vücudumuz için hayati önem taşıyan elektrolitlerin (Na, K, Cl, Ca, Mg, vb.) kandaki dağılımının dengelenmesini sağlar.

Böbreklerimiz görevlerini yerine getiremediğinde böbrek yetmezliği diye adlandırdığımız ölümcül de olabilen bir hastalık ortaya çıkarır.

Böbrek yetmezliği tedavisinde en etkili yöntem Böbrek Nakli (transplantasyon) dir. Ancak ülkemizde organ bağışı verilerine bakarsak bağış sayısının yetersiz olduğu görülecektir.

Hemodiyaliz tedavi yöntemi ise etkinlik açısından ikinci sırada gelen ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde uygulanan, böbrek yetmezliği olan kişilerde, vücutta biriken atık maddeler (üre, kreatinin vb.) ve fazla sıvının diyaliz makinesi yardımı ile diyalizör (yarı geçirgen bir membran) aracılığıyla temizlenmesi, vücutlarındaki elektrolitlerin dengelenmesi işlemidir. Diyaliz teknolojisinde sağlanan gelişmeler diyalize girenlerde öncelikle yaşam süresini uzatmış daha sonrada yaşam kalitesinin artmasını sağlamıştır.

2016 yılına kadar ilçemizde faaliyet gösteren özel diyaliz merkezinin kapanması sonucu Çorlu ve çevresinde ikamet eden ve bu merkezden hizmet alan hastalar mağdur olmuşlardır.

Çorlu ilçemizdeki açığı kapatmak ve hastalarımızın mağduriyetini gidermek adına Özel İfa Life Diyaliz Merkezi girişimcisi Burkay ÇELEBİOĞLU yatırımı ile diyaliz merkezi 03.04.2017 tarihinde faaliyete başlamış olup, hastalarımızın çektiği çile son bulacak” dedi.